מי אני

מורן קושניר.jpg4

ברוכות הבאות וברוכים הבאים לאתר שלי. אני מורן קושניר ואני מרצה, יועצת לתרבות הודו ומדריכת טיולים בהודו. בהרצאותיי אני שמה דגש על האלמנטים הייחודיים והמפתיעים בכל תרבות, כדי לחשוף את הקהל לעולם מרתק, יוצא דופן ולעיתים מעורר השראה, וכל זאת נעשה בשפה עשירה ורהוטה ובשימוש בשלל תצלומים ססגוניים.

כמה מילים עלי…
מאז שאני זוכרת את עצמי, מדינות דרום ומזרח אסיה היו עבורי מקור השראה ומשיכה: התרבות הצבעונית, השונה כל כך מזו שלנו, המסורת העתיקה והטקסים הדרמטיים, הפילוסופיה המרתקת ותפיסת העולם השלווה.
עת השתחררתי מהצבא, הגשמתי את חלומי ונסעתי לראשונה לטייל בהודו, ששבתה את ליבי. מאז חזרתי וביקרתי בה פעמים רבות מספור והרחבתי את מסעותיי גם לארצות השכנות.
במסגרת לימודיי לתואר ראשון בפילוסופיה ואמנות באוניברסיטת בן גוריון, הרחבתי את ידיעותיי בהגות המזרחית. בתואר השני שלי, בלימודי תרבות באוניברסיטה העברית, העמקתי בחקר תרבויות שונות בדרום ומזרח אסיה. לצד כל אלה ביליתי חמישה סמסטרים בלימודי שפת ההינדי באוניברסיטת תל אביב.
במהלך לימודיי עבדתי כדיילת אוויר בחברת אל על, מה שאפשר לי לחזור שוב ושוב להודו וארצות המזרח הרחוק, לגלות את קסמיהן וסודותיהן ולהפוך אותן לביתי השני.
בשנים האחרונות אני מרצה על תרבויות עם התמחות בתרבות ההודית, יועצת לתרבות הודו במסגרות שונות ומדריכה טיולים גיאוגרפיים בהודו.
אני חיה ביישוב קטן במרכז עם בן זוגי הדר, ביתנו אינדי והבן שלנו ריו, החתול גנדי, הכלב חומוס והארנבות קסם ופקה.
 בעלת בלוג האוכל "נפלאות הטבעונות", חובבת טיולים בעולם, קולנוע איכותי, מוסיקה, וארוחות טובות ומלאות אווירה.
זכיתי בכך שאהבתי הגדולה היא גם עבודתי: לטייל ולחקור, ללמד ולהדריך, לפגוש ולהכיר אנשים מכל קצוות הארץ והעולם.

להופעות שלי בתקשורת וקטעי מדיה נוספים לחצו כאן

מצגת זאת דורשת JavaScript.